KISSTORY - ★ KISS ARMY SLOVAKIA ★

Prejsť na obsah
KISSTORY
Definitívna časová os KISS
KISS zanechali nezmazateľnú stopu v rockovej hudbe svojou osobitou prezentáciou štyroch odlišných postáv v mejkape – Starchild, Demon, Spaceman a Catman – ktorí produkujú neodolateľne chytľavé skladby uprostred scény plnej ohňa a výbuchov.
Okrem toho sa kapela navyše zapísala svojou mimoriadnou dlhovekosťou hitov niekoľkých generácií. Toto je pohľad na dôležité momenty v histórií kapely počas ich polstoročia rockenrolovania celú noc a party každý deň!

1970: Gene sa stretáva s Paulom
Gitarista Paul Stanley, ktorý sa ako Stanley Eisen stretáva v New Yorku s basgitaristom Gene Simmonsom, vtedy všeobecne známym ako Gene Klein a spoločne s kamarátom Stevom Coronelom, Brooke Ostranderom a Tonym Zarrellom, zakladajú kapelu Rainbow, ktorá sa mení na Wicked Lester, ale nemá dlhé trvanie, aj keď spoločne nahrajú nikdy nevydaný album pre Epic Records!
Na základe inzerátu v novinách The Rolling Stone ktorý vychádza 31.augusta 1972 spoznávajú bubeníka menom Peter Criscoula.

20. November 1972
KISS odohrajú predstavenie ako trio vo svojej skúšobni na 5th Avenue a 23rd Street Loft v New Yorku. Toto predstavenie bolo pre prezidenta Epic Records, Dona Ellisa a člena A&R Toma, Wermana ako pokus o získanie nahrávacej zmluvy

7. december 1972
KISS uverejnili inzerát vo Village Voice že hľadajú gitaristu. Inzerát bol vytlačený aj 14. decembra.

4. január 1973
Uskutočňuje sa konkurz na sóloveho gitaristu na 10 East 23rd Street, nad Live Bait Bar, v New Yorku, ktorého sa zúčastňuje Ace Frehley, ktorý sa stane 17. januára 1973 oficiálne členom KISS!

30. januára 1973 KISS uskutočňujú svoj prvý verejný koncert.
Jedinečná zostava skupiny KISS v zložení Paul Stanley, Gene Simmons, bubeník si skrátil meno na Peter Criss a gitarista Ace Frehley uskutočňujú svoj prvý koncert pre pár divákov a servírky v Popcorn klube dnes Coventry v Sunnyside, Queens.

1. november 1973: Skupina uzatvára svoju prvú zmluvu.
Po koncerte 10. augusta 1973 v Crystal Ball Room v hoteli Diplomat v New Yorku sa KISS stretávajú s televíznym producentom a začínajúcim supervízorom Bill Aucoinom, ktorý kapele garantuje, že do 30 dní prinesie nahrávaciu zmluvu.
22 augusta 1973 je kapela predstavená pre Casablanca Records, kedy odohraje špeciálne promo vystúpenie v LeTang Studio na Manhattane v New Yorku, ktorého sa zúčastnia Neil Bogart, Kenny Kerner a Richie Wise a zástupcovia tlače. Prítomní boli aj ďalší ako Sean Delaney.
KISS podpísal zmluvu s Rock Steady 15. októbra 1973. Rock Steady podpísali zmluvu s Casablanca Records 1. novembra 1973.
KISS sú prvým počinom, ktorí podpíšu s bývalým tínedžerským popovým spevákom a výkonným riaditeľom vydavateľstva Buddah Records, Neilom Bogartom nahrávaciu zmluvu s novým vydavateľstvom Emerald City Records, ktorá bola krátko nato premenovaná na Casablanca Records a Bill Aucoin sa stáva manažér skupiny. 10. októbra 1973 začali KISS nahrávať prvý album v Bell Sound Studios v New Yorku.

8. február 1974: KISS vydávajú ich debutový album s názvom "KISS“.
KISS vydávajú svoj debutový album s rovnomenným názvom, ktorý obsahuje charakteristické skladby ako „Strutter“, „Deuce“ alebo „Black Diamond“. O tri dni neskôr si skupina vychutnala svoj inauguračný televízny krst so živím vystúpením na kanále ABC, kde ich predstavil Dick Clark.

10. september 1975: Vychádza "KISS Alive!“
Po slabšom predaji svojich prvých troch štúdiových albumov Kiss, Hotter Than Hell a Dressed To Kill sa KISS snažia preniesť svoj koncertný program na album. 16. mája 1975 sa predstavia v detroitskej  Cobo Arena v nových kostýmoch a pred vypredaným hľadiskom odpália životný koncert, ktorý sa nahráva.
KISS Alive! ponúka kapele veľmi potrebnú komerčnú popularitu, ktorá sa dostaví o 4 mesiace neskôr 10. septembra s uvedením albumu KISS Alive! na trh.
Retrospektívne je album Alive! považovaný za prevratný album, pretože dovtedy žiadna rocková kapela nenatočila taký živý album. Albumu Alive! pomohlo i to, že kapela často koncertovala, ale nikto v tej dobe netušil, že to bude mať taký úspech. Album prekvapivo získal komerčný úspech a stal sa šlabikárom pre nasledujúce generácie rockových muzikantov.

21. november 1975: Založenie fanklubu Kiss Army
9. októbra 1975 KISS navštívili mesto Cadillac v Michigan, kde otvárali slávnostný ceremoniál pred zahájením medzištátnych vysokoškolských majstrovstiev vo futbale. Pred každým zápasom hrala KISS hudba. Ten deň tiež vyhlásili za KISS deň a pomenovali po nich aj ulicu "Kiss Boulevard".
Ich kariéra rástla míľovými krokmi, čo bol dôvod pre vznik fanklubu KISS ARMY – najväčšieho fan klubu na svete, ktorý založili Bill Starkey a Jay Evans a hneď sa do neho zaregistrovalo státisíce fanúšikov.

15. marec 1976: vychádza album "Destroyer".
Kapela s príchodom "Destroyer". sa dostáva medzi elitu hudobnej brandže. S albumom, ktorý produkoval Bob Ezrin dosahujú platinové ocenenie. Štúdiové úsilie prináša hity ako „Shout it Out Loud“ a „Detroit Rock City“ a paradoxne je to balada „Beth“, ktorú zložil Peter Criss a stáva sa najväčším hitom albumu, ktorý dosiahne #7 v US Chart.
10. februára 1977 za "Beth" dostali ocenenie People's Choice Awards, kde podľa Gallupovho ústavu hlasuje široká verejnosť.

26. mája 1977: je uvedený na trh komiks KISS "A Marvel Comics Super Special". Vol.1.
Skupina vydáva vlastný komiks KISS Marvel a patrične to spropagujú tým, že vložia svoju krv do červenej farby v tlačiarni Marvel's Borden Ink v Buffale v štáte New York.
Paradoxne okrem Genea ostatní členovia kapely komiksy nemusia!

18. september 1978: Všetci členovia uvádzajú na trh vlastné sólové albumy
Všetci 4 členovia KISS súčasne vydávajú svoje vlastné sólové albumy. Frehleyho album je najrockovejší so všetkých a s hitom „New York Groove“ dosiahne najlepší komerčný úspech.

28. október 1978: štartuje "KISS Meets Phantom of the Parks".
Sci-fi televízny film "KISS Meets Phantom of the Parks".má premiéru na NBC.
Natáčanie filmu "KISS Meets Phantom of the Parks".v Európe známy ako "Attack f The Phantoms" sa začalo v máji 1978 pod produkciou Hanna-Barbera, známa predovšetkým kreslenými filmami. Väčšina záberov sa točilo v Magic Mountain v Kalifornii a ďalšie natáčanie prebiehalo v Hollywood Hills. Veľká časť produkcie sa uponáhľala a scenár sa častokrát prepisoval. Všetci štyria členovia skupiny KISS dostali rýchlokurz herectva. Neskôr tento počin Stanley označil ako – trapas!

20. maj 1979: Vychádza singel "I Was Made For Lovin You"
Najznámejší singel KISS z pera Desmonda Childa a Paula Stanleyho je druhý singel v poradí certifikovaný zlatom od RIAA a stalo sa tak 16. Augusta 1979.
Singel bol #1 TOP Hit v Holandsku, Belgicku, Kanade, Australií a Novom Zelande. V USA singel dosiahol 11 priečku v Billboard Charts Singles, hoci skupina nikdy nebola veľkým fanúšikom skladby, pretože jej diskotékový nádych, odpálil niektorých ortodoxných fanúšikov.

17. máj 1980: Peter Criss oficiálne opúšťa skupinu (niekde sa píše 16 jún)
Criss, ktorý chýbal na nahrávaní posledného štúdiového albumu "Unmasked" (1980) a na albume "Dynasty" (1979) hral iba v jednej skladbe odchádza z kapely, chce sa venovať rodine a sólovej dráhe. Na jeho miesto nastupuje Eric Carr, ktorý v newyorskom Palladium Theatre debutuje 25. júla pod maskou "The Fox".

10. november 1981: Vychádza "(Music From) The Elder"
S cieľom odvážneho nápadu Boba Ezrina (producent) na album podobný "The Wall" ako urobil s Pink Floyd fanúšikovia KISS neprijali a prepadol na celej čiare. Paradoxne hudobní kritici nešetrili chválou. Album "The Elder" sa nakoniec umiestnil na 75. mieste v rebríčku US Billboard 200 Chart. Lepšie sa mu darilo mimo USA, v Európe, kde v rakúskej Ö3 Top-30 sa umiestnil album na 12. mieste, v Nemecku celkovo skončil album na mieste 10. V Nórsku sa dostal v hitparáde Top 10. na 7. miesto.
 
28 január 1982
KISS hrajú na playback ako trio v newyorskom klube Studio 54 počas satelitného prenosu talianskeho hudobného festivalu - Sanremo Music Festival. Frehley nedostal priestor pri albume (Music from) The Elder jeho nahrávky okrem "Dark Light" boli pre Ezrina nepoužiteľné z čoho bol znechutený. Ďalším zdrojom frustrácie pre Frehleyho bolo, že s odchodom Crissa, bol často prehlasovaný 2:1 keďže Eric Carr ako nový nebol rovnocenným partnerom v kapele. Topil sa v alkohole a prestal komunikovať s kapelou.
 
Máj 1982: Vychádza album "Killers"
Riaditeľ Casablanca Records Neil Bogart v roku 1980 predal firmu obrovskému koncernu Polygram a ich Európske zastúpenie sa rozhodlo vydať v roku 1982 výberovku "Killers", ktorá má obsahovať štyri úplne nové skladby. Ace Frehley mal autonehodu po ktorej sa dlhodobo zotavoval a nahrávania "Killers", sa nezúčastnil, zastúpil ho starý známy Bob Kulick. "Killers", vyšla v máji 1982 a skladby "I'm A legend To Night","Nowhere To Run" a tiež "Partners In Crime" sa stávajú mimo USA rádiovými hitmi hlavne v Európe.

29. december 1982: Nástup Ankh Warrior
Vinnie Vincent, ktorý prispel na album "Creatures of the Night", debutuje ako Ankh Warrior na začiatku 10th Anniversary Tour KISS. S
KISS ide Vinnie ako náhradník, čo svorne pre média tvrdia Gene a Paul - za Ace Frehleyho na turné ktoré začína koncertom 29. decembra 1982 v Bismarcku, Južnej Dakote. Nakoniec sa stáva Vinnie Vincent riadnym členom KISS.

18. júna 1983:
KISS vystupujú pred 137 000 divákmi v Brazílii
Aj keď americké publikum ochladlo, KISS majú naďalej medzinárodný ohlas, čo je dokázané tým, že na štadióne Maracanã v Rio de Janeiro v Brazílii kapela hrá pre viac ako 137 000 fanúšikov.
Tento počet návštevníkov sa v médiách rôznil, písalo sa v onej dobe aj o 200 000 návštevníkoch tohto koncertu no rokmi rástla objektivita a číslo sa ustálilo na 137 tisíc, čo dovtedy bolo najviac divákov na koncerte KISS podľa dostupnej štatistiky.

18. september 1983:
KISS odhaľujú svoje tváre na MTV - bez make-upu
Kapela KISS sa objaví na stanici MTV prvýkrát bez make-upu a predstavuje úplne nový videoklip k úplne novému singlu "Lick it Up" a tiež vychádza v tento deň úplne nový album "Lick it Up"
11. októbra 1983 hrajú v portugalskom Lisabone prvý krát bez masiek a kostýmov.

Apríl 1984: Mark St John nahrádza Vinnie Vincenta
Vinnie Vincent si nerozumel so Simmonsom ani Stanleym a na konci turné "Lick it Up" v marci 1984 opustil skupinu. Na jeho mesto prichádza Mark St. John, štúdiový hráč a učiteľ klasickej gitary. Mark bol odchovaný na klasickej hudbe a nebol rockový muzikant. Na konkurz ku
KISS sa dostal v podstate náhodou, ale Beethovena dokázal zahrať na gitare ako Boh, tak konkurzom prešiel.

13 september 1984: Vychádza “Animalize”!
Album produkoval Paul Stanley. K spolupráci na skladaní pesničiek bol pozvaný hitmaker Desmond Child, ktorý je za úspechom skladby "I Was Made For Lovin' You","Animalize" vracia
KISS do prvej dvadsiatky Billboard Chart, kde boli naposledy s albumom "Dynasty".Videoklipy "Heaven's on Fire"  a "Thrills in the Night" sa stávajú okamžite hitmi na stanici MTV. Album sa stáva hneď zlatý a krátko na to platinový.

8. december 1984: Bruce Kulick je novým gitaristom
KISS!
30. septembra 1984 štartuje Animalize Tour v anglickom Brightone s Bruce Kulickom ako sólovým gitaristom, ktorý zastupuje chorého Mark St Johna. Predkapela sú Bon Jovi. Úspešne prejdú celú západnú Európu a začiatkom novembra pokračujú v koncertoch po USA.
Po krátkom pôsobení Marka St. Johna sa Bruce Kulick 8. decembra 1984 stáva tretím sólovým gitaristom skupiny, kedy hrajú koncert v Cobo Theatre, ktorý sa nahráva pre MTV. Koncert je vysielaný 26. Januára 1985 a tiež je vydaný ako domáce video  s názvom "Animalize Live Uncensored"
 
12. september 1985: Vychádza album Asylum
Gene Simmons natočí filmy Runaway, Wanted Dead Or Alive, Never Too Young To Die, Red Surf, kde hrá po boku Georgea Cloonyho alebo s Ozzym v Trick Or Treat. Objaví sa aj v jednej časti Miami Vice. Medzi tým nahrajú album "Asylum" vo vlastnej produkcií. Na trh sa dostane 12 septembra 1985 a dosiahne platinové ocenenie.

18. máj 1987: V predaji je “Exposed video“.
Gene v zápale aktivít založil firmu Simmons Records a venuje sa produkcií rôznych kapiel ako Keel, Wendy O´Williams, Black & Blue, kde sa spoznáva s Tommym Thayerom. Paul pracuje ako producent s kapelami Poison a Guns & Roses.
KISS sa tiež zatvárajú v štúdiu a pracujú na albume “Crazy Nights“, ktorý má pracovný názov “Who Dares Wins“ a vychádza 21. septembra 1987.

2. september 1988: KISS vystupujú v Budapešti
Crazy Night World Tour štartuje 13. novembra 1987 v meste Jackson v štáte Mississippi. Skladá sa zo 130 vystúpení. Odskočia si do Japonska, kde odohrajú 6 koncertov. Koncert v Tokiu v Nippon Budokan Hall 22. apríla 1988 je zaznamenávaný TV kamerami.
KISS v rámci festivalu "Monsters of Rock" Festival"  vystupujú v Doningtone v Anglicku 20. augusta 1988, 27. augusta v nemeckom meste Schweinfurt a prvý krát kapela vystupuje vo východnom bloku v Maďarsku. 2. septembra sú v Budapešti, kde prebieha východoeurópska časť "Monsters of Rock" Festival"!
(Jedinečná študentská reportáž: KISS 2.septembra ´88 Budapešť)

August 1989: Nová zmluva s PolyGram Records
V mesiaci august roku 1989
KISS podpisujú novú zmluvu s nahrávacou spoločnosťou PolyGram Records

17. október 1989:
KISS opäť v TOP 10
14. novembra 1988 vychádza kompilácia hitov "Smashes, Thrashes & Hits", kde sa nachádzajú úplne nové dve skladby. Let's Put The X In Sex a (You Make Me) Rock Hard. Album vychádza aj vo vtedajšom socialistickom vydavateľstve Supraphon. Posledný album osemdesiatych rokov "Hot in The Shade" je v predaji 17. októbra 1989 z ktorého druhý singel Forever, z pera Paul Stanley/Michael Bolton boduje v hitparade TOP 10. na 8. mieste. Takto dobre bola umiestnená naposledy skladba Beth #7. (Billboard Pop Singles)

24. novembra 1991: Zomrel bubeník Eric Carr
Singel Crazy, Crazy Nights dosiahol štvrtú priečku vo Veľkej Británii. Turné "Hot in The Shade" trvá od 11. marca do 9. novembra 1990, ktoré ukončia v Madison Square Garden, New York City, NY
V marci 1991 zistia lekári nádor na srdci Erica Carra. Nahrávajú skladbu "God Gave Rock & Roll To You II". k filmu "Bill & Ted's Bogus Journey". Za bicími v štúdiu sedí Eric Singer (Lita Ford, Black Sabath s Gary Moore) Eric Carr nahráva v skladbe iba vokály a bubnuje vo videu ktoré má premiéru 12. augusta 1991 na MTV.
Eric Carr v nedeľu 24. novembra 1991 zomiera ako 41 ročný v nemocnici Bellevue Hospital, presne v ten istý deň, ako Freddie Mercury spevák skupiny Queen!

19. máj 1992: Smútkom zahalený album Revenge
Revenge Tour štartuje 23. apríla 1992 v San Francisku v klube The Stone v premiére s novým bubeníkom Ericom Singerom. 19. mája 1992 vychádza Revenge produkovaný Bob Ezrinom. Do júla sa predalo 500.000 kusov, čo znamenalo zlato od R.I.A.A.
 
18. máj 1993: V Los Angeles je vyhlásený KISS deň a vychádza Alive III.
Počas európskej časti turné Revenge v UK bola použitá scéna z "Hot in the Shade Tour". Na US arénovom turné sa na pódiu objavila obrovská replika Sochy slobody. Vystúpenia v Clevelande, Detroite a Indianapolise nahral Eddie Kramer pre živý album "Alive III." Kvôli zlému predaju vstupeniek muselo byť turné skrátené. 18 mája 1993 Gene, Paul a Bruce otlačia do cementu svoje ruky pre chodník slávy "Hollywood's RockWalk". – vychádza "Alive III. "

21. jún 1994: Kiss My Ass: Classic Kiss Regrooved
Vyšla kompilácia známych hitov skupiny
KISS od interpretov ako Leny Kravitz/Stevie Wonder, Garth Brooks, Anthrax, Gin Blossoms, Extreme alebo nemecký Die Ärzte!

9. august 1995: Criss a Frehley sa opäť stretli s kapelou pre „MTV Unplugged“
V "hluchom koncertnom období“ začiatkom devädesiatých rokov pre skalných fanúšikov sa usporadúvali Kiss Convention, alebo Kiss Expo výstavy, kde sa predával rôzny merch kapely. Na takéto akcie boli pozvaný aj ex-členovia Ace Frehley, Peter Criss, Mark St. John a Vinnie Vincent. Jedno také sa konalo aj Čechách v Prahe 24. augusta 1994, ktoré organizoval Gerhard Wimer a Pavel Hromada, kde bol ako hosť Peter Criss. O rok neskôr sa v Európe objavil Ace Frehley, na
Kiss Convention v Nemecku a tiež mal byť v Rakúsku vo Viedni
Tieto akcie na profesionálnu uroveň dostal fanušik Tommy Thayer gitarista kapely Black N Blue a tak vzniklo "Worldwide Kiss Convention Tour", kde kapela hrala odpojená (Unplugged) skladby, ktoré na koncertoch dovtedy nikdy neodzneli ako napríklad "Magic Touch", "A World Without Heroes", "Charisma", "Larger Than Life", "Comin Home", "Just a Boy", "Only You" a mnohé ďalšie. Veľmi úspešne sa hrávala countri verzia skladby "God Of Thunder"! Vyvrcholilo to programom MTV Unplugged 9. augusta 1995 v Sony štúdiu v New Yorku, kde spolu s KISS hrali Criss a Frehley. Premiéra v TV bola 31. októbra 1995

15. jún 1996: Štyria pôvodní členovia idú na spoločné turné
KISS ohlasujú nadchádzajúce turné "Alive/Worldwide Reunion", ktoré absolvujú 4 zakladajúci členovia kapely v kostýmoch a plnom mejkape. 16. apríla 1996 sa koná tlačová konferencia na lietadlovej lodi USS Intrepid v New Yorku. Konferenciu moderoval moderátor Conan O’Brien a bola simultánne vysielaná v 58 štátoch. 20. apríla 1996 sa začali predávať vstupenky na prvý ohlásený koncert na štadióne "Tiger Stadium Detroit", v Michigane. 39867 vstupeniek sa predalo za 47 minút. KISS turné sa zmení na najlepšie zarábajúce živé vystúpenia roka 1996.
 
23. september 1996: KISS sú na titulnej stránke časopisu Forbes.
Ukázali, aké úspešné je KISS "Reunion Tour" a dostali sa na titulnú stranu noviniek v obchodnom a finančnom časopise "Forbes" v článku "Retread Rock '96" a "Štyria chlapci v strednom veku sa rozhodli, že je čas šetriť si na dôchodok".
 
5. júl 1997: v Múzeu voskových figurín, Londýn UK
Obrovské turné "Alive Worldwide Reunion" končí v anglickom "Finsbury Park" v Londýne 5. júla 1997. Na propagáciu záverečnej show usporiadali
KISS tlačovú konferenciu v Múzeu voskových figurín a niekoľko dní pred vystúpením boli vystavené vybrané suveníry z KISS Convention Tour.

22. september 1998: Vychádza album „Pyscho Circus“, v pôvodnej zostave
KISS vydávajú "Psycho Circus", štúdiový album, na ktorom sa podiela zostava ktorá bola spolu naposledy pri albume "Dynasty" z roku 1979, hoci zákulisné hašterenie obmedzuje príspevky Crissa a Frehleyho. Pri nahrávaní vypomáhali gitaristi ako Bruce Kulick, Tommy Thayer. Bubeník Kevin Valentine.

11. august 1999:
KISS dostali hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy
9. augusta 1999 mal premiéru vo Fox Westwood Village Theatre v Hollywoode, CA.V kinách v USA sa film začal premietať 13 augusta. KISS získavajú svoju hviezdu na chodníku slávy 11. augusta 1999. Ceremoniálu sa zúčastní starosta Johnny Grant a stovky fanúšikov. Premiéra filmu "Detroit Rock City" sa konala 13. augusta. Na prelome milénia odohrajú koncert vo Vancouveri na kanadskom BC Place Stadium. Koncert sa nahráva pre album Alive IV. Turné Psycho Circus ktoré odštartovali 31. októbra 1998 na Dodger Stadium v Los Angeles na Halloween ukončia 3. januára 2000 na Aljaške.

7. október 2000: Criss odchádza po druhý krát z kapely
Criss v cieli americkej časti Farewell Tour rozbije svoju súpravu bicích a skupinu opäť náhle opustil, pretože sa s kapelou nedokázali dohodnúť na honoráry. Na japonsko-austrálskú časť Farewell Tour 31. januára 2001, ide miesto neho bubeník Eric Singer, v maske Catman.

24. február 2002:
KISS vystupujú na záverečnom ceremoniáli zimnej olympiády
4. decembra 2001 sú KISS nominovaní na cenu od NARAS "Recording Academy Honors," Ocenenie skutočne dostanú v januári 2002. Táto cena je druhé najvyššie profesionálne ocenenie, hneď po Grammy Award za celoživotný hudobný prínos.
KISS vo februári hrajú na záverečnom ceremoniál XIX zimných Olympijských hrách v Salt Lake City, so skladbou „Rock and Roll All Nite“! Olympiáda, ktorú sledujú milióny divákov po celom svete. Zároveň to bolo posledné vystúpenie Ace Frehleyho s KISS!
 
6. marec 2002: Tommy Thayer debutuje v KISS
V tento deň hrajú na súkromnom koncerte v Trelawny, na Jamajke. Ace Frehley, ktorému nebola obnovená zmluva v kapele sa na koncert nedostavil a bol nahradený Tommy Thayerom, ktorý preberal úlohu Spacemana v maske a kostýme. V ten istý mesiac sa KISS objavia na natáčaní televízneho sitkomu "That '70s Kiss Show", ktorý je vysielaný v auguste 2002. Criss je späť za bicími v KISS a spoločne nahrávajú so 70-členným Melbourne Symphony Orchestra v austrálskom Telstra Dome, koncert natočený a zaznamenaný pre album "KISS Symphony Alive IV." ktorý vychádza 22. júla 2003.
Hneď na to 2. augusta 2003 idú na turné s Aerosmith z mesta Hartford, Connecticut bez Petra Crissa.
 
8. máj 2004: Rock The Nation Tour
V marci 2004 skončila zmluva Petrovi Crissovi, ktorú mu Simmons a Stanley neobnovili. Po mediálnej prestrelke Criss vs
KISS, Eric Singer sa natrvalo stáva bubeníkom KISS v maske a kostýme ako "The Catman". 8 mája 2004 štartujú  "Rock The Nation Tour" v Perth, Australia. Koncert v Nissan Pavilion v Washington D.C. 24. júla 2004 sa nahráva pre DVD "Rock The Nation". Turné skončilo v Mexiku v auguste 2004 v Mexico City. Gene Simmons vydáva svoj druhý solo album s názvom "Asshole". V Európe a Austrálií vychádza 17. mája, v USA oficiálne 8. júna 2004
 
31. október 2006: Vychádza KISSOLOGY Vol. I.
Paul vydáva svoj druhý sólo album "Live To Win" 24. októbra zároveň je na pultoch v USA box "KISSOLOGY Vol. 1." ktorý zahŕňa obdobie účinkovania skupiny v rokoch 1974-77. 5. apríla 2007 nečakane zomrel na mozgovú príhodu bývalý gitarista
KISS Mark St John vo veku 51 rokov.

27. júl 2007:
KISS ako trio
Koncert v Soboba Casino Arena v San Jacinto, Kalifornia dňa 27.júla 2007 vošiel do dejín KISS.
Tesne pred začiatkom koncertu oznámil manažér kapely Doc McGhee, že Paul Stanley nevystúpi na koncerte zo zdravotných dôvodov. Paulové srdce začalo nečakane prudko biť, až 200 úderov za minútu a musel byť okamžite prevezený do nemocnice. Gene Simmons následne dal fanúšikom vybrať, či chcú koncert zrušiť, alebo majú pokračovať v trojici. Následne pokračoval koncert bez Paula a prebiehal v rodinnej atmosfére, kde Gene pozval niekoľkých odvážlivcov na pódium.
 
Január 2008: KISSOLOGY trilógia získava 20 x platinu
Druhý box "KISSOLOGY Vol 2." bol uvedený na trh 14. augusta 2007. RIAA (Recording Industry Association of America) už 24. októbra odovzdávala 6 krát platinové ocenenie za predaj "KISSOLOGY Vol 2.", ktoré zahŕňalo obdobie 1978-91 na 3 diskoch. Ešte v ten istý rok pred Vianocami 18. decembra je na trhu "KISSOLOGY Vol 3.". 1992-2000, set ktorý bol ihneď 8 krát platinový. V januári 2008 je celá séria ocenená 20 násobnou platinou.
 
6. október 2009: Vychádza „Sonic Boom“.
KISS vydávajú album "Sonic Boom", prvý štúdiový album po 11 rokoch a prvý s Thayerom a Singerom. So skladbou "Modern Day Delilah", ktorá vychádza ako singel, aby sa stala hitom ako v období slávy kapely. "Sonic Boom" sa dostal na druhé miesto v rebríčku Billboard 200 a vypracoval sa na album KISS s najvyšším umiestnením v hitparáde.
 
29. máj 2010: Prvý krát a naposledy na Slovensku v BA
1.mája 2010 odštartovali letnú časť "Sonic Boom Over Europe Tour" koncertom v Sheffielde vo Veľkej Británii a konečne po prvý krát zahrajú aj na Slovensku, na štadióne Pasienky v Bratislave.

29. október 2011: Prvá plavba s Kiss "KISS KRUISE"
V októbri 2011 KISS vyplávali na more s fanúšikmi na prvej plavbe "KISS KRUISE"  Plavba trvala od 29.októbra do 3.novembra. Okrem
KISS na lodi vystúpili Skid Row, Bad City, The Envy, Craig Gass, Big Rock Show, Brian Collins a Radiolucent. Ceny izieb začínajú na 1 280 USD a dosahujú 10 791 USD plus daň.

1. október 2011: Gene Simmons sa žení
Zarytý antiženáč požiadal svoju dlhoročnú partnerku kanaďanku Shannon Tweed o ruku.
Shannon Tweed má za sebou viac ako 60 filmov a niekoľko televíznych seriálov. V roku 1982 bola vyhlásená za Playboy Playmate roka. Po 28 rokoch spolužitia, oslávila dvojica svadbu so 400 pozvanými hosťami. Dcéra Sophie bola za družičku a zaspievala pieseň pre prvý tanec od Etty James "At Last".

Marec 2012: Otvorenie KISS by Monster Mini Golf
Tommy Thayer sa pričinil k vzniku "KISS by Monster Mini Golf" , ktorý bol otvorený v marci 2012 v Las Vegas. Nachádza sa tam 18-jamkové kryté minigolfové ihrisko s arkádovými hrami, obchodom so suvenírmi a množstvom vystavených zberateľských kúskov kapely. Slávnostného otvorenia sa zúčastnila samotná kompletná kapela.

15. August 2013: KISS založili futbalový tím LA KISS
Kapela oznámila, že kúpili podiel v rozvíjajúcom sa tíme AFL, ktorý začne hrať v roku 2014.
Gene Simmons, Paul Stanley, ich manažér Doc McGhee a ligový veterán Brett Bouchy spoločne vlastnia tento tím. "LA KISS" fungovali do roku 2016. Hlavným trénerom bol Omarr Smith.
 
10. apríl 2014: KISS sú uvedení do Rokenrolovej siene slávy
Simmons, Stanley, Frehley a Criss sa opäť stretávajú na pódiu, avšak si spolu nezahrajú vďaka pretrvávajúcim nezhodám. Tony Morello svojim oduševneným prejavom uviedol KISS do siene slávy. Stanley si vo svojom príhovore kopol do dlhoročných kritikov kapely.

23. jún 2014: The
KISS 40th Anniversary World Tour
Pri príležitosti 40 ročnej existencie kapely KISS idú na turné okolo sveta a v rámci tejto šnúry vystupujú v Čechách 8. júna 2015 v Prahe. Turné končí 15. októbra 2015 v meste Auckland, Nový Zéland.

29. Apríl 2015: ASCAP Pop Music Awards
29. apríla 2015 v Hollywoode v Kalifornii prevzali ikony
KISS Paul Stanley a Gene Simmons cenu zakladateľov ASCAP na 32. ročníku udeľovania cien ASCAP Pop Music Awards. Cena je najprestížnejšou poctou, ktorú ASCAP udeľuje skladateľom a skladateľom, ktorí významne prispeli k hudbe tým, že sú veľkou inšpiráciou pre svojich kolegov hudobníkov.
 
4. júl 2016: Freedom to Rock Tour
V roku 2016
KISS idú na letné turné s názvom "Freedom to Rock Tour", kde predskokanov berú umelcov ako Caleb Johnson a The Dead Daisies.
Kapela naďalej pokračovala v koncertovaní v Severnej Amerike a Európe v rámci Kissworld Tour počas rokov 2017 a 2018
 
19. september 2018 America's Got Talent
Po vystúpení v America's Got Talent,
KISS oznámili, že ukončia svoju kariéru s posledným turné pod názvom "End of the Road World Tour" v roku 2019.
 
Oktober/November 2018: KISS Kruise VIII. Na palube je Ace Frehley
Napriek všetkým možným prestrelkám v médiách, nalodí sa na palubu výletnej lode Norwegian Jewel pôvodný gitarista KISS Ace Frehley, taktiež Bruce Kulick

31. január 2019: The End of the Road World Tour
Posledné turné
KISS sa začalo 31. januára 2019 v Rogers Arene vo Vancouveri v Britskej Kolumbií, v Kanade. Turné pozostáva zo 186 dátumov a malo trvať do 3. októbra 2020, kde skončilo vo Fort Worth v Spojených štátoch. V prvej časti turné "End of the Road" boli KISS fanúšikmi obvinený, že používajú Playback. Bývalý spevák Skid Row - Sebastian Bach, ktorý bol na šnúre s KISS to však poprel. Manažér skupiny Doc McGhee, neskôr potvrdil, že Stanley spieval naplno, ale tiež povedal, že bude používať podporné vokály, no poprel, že by išli na playback.

14. november 2019: Austrália a Nový Zéland - Zrušené koncerty
Skupina oznámila, že vystúpenia v Austrálii a na Novom Zélande na ich poslednom turné sú zrušené kvôli Stanleyho zdravotným problémom. Stanleyho zložila zákerná chrípka, lekári mu odporučili kľud, čo viedlo k preloženiu prvého koncertu turné v Perth a zrušeniu Nového Zélandu. Dúfalo sa, že pár dní odpočinku navyše poskytne Stanleymu šancu na úplné zotavenie, aby turné mohlo pokračovať podľa plánu.
K tomu však, žiaľ, nedošlo. Stanley mal ďalšiu infekciu v krku, ktorá si vyžaduje úplný hlasový odpočinok a lieky najmenej dva týždne a možno aj viac.
KISS zrušili tiež vystúpenie po pretekoch na podujatí Supercars Newcastle 23. novembra.
 
18. november 2019: KISS zahrali žralokom
KISS podporili nový program Airbnb určený pre milovníkov zvierat. Zahrali na malom člne komplet s efektami celkovo ôsmim ľuďom a žralokom no žiadny z nich nepriplával

Februar/Marec 2020: "Do You Love Me" pre Kobeho Bryanta
KISS sa opäť objavil ako špeciálny hosť v America's Got Talent 17. februára 2020 kde vystúpili so skladbou "Rock and Roll All Nite". 4. marca 2020 počas šou v Los Angeles v Staples Center skupina venovala skladbu "Do You Love Me" Kobe Bryantovi a obetiam havárie helikoptéry z 26. januára 2020 v meste Calabasas, California.
 
COVID-19 pandémia 2019
Skupina v septembri 2019 dočasne ukončila svoje posledné turné kvôli šíriacemu sa nebezpečnému vírusu, pričom Simmons to komentoval, že turné bude pokračovať, keď vedci potvrdia, že je bezpečné pokračovať.  Plavba s
KISS "The KISS Kruise" v roku 2020 bola v dôsledku pandémie tiež odložená na október 2021
 
KISS Goodbye, Dubai, - Live From Atlantis, The Palm
Napriek pretrvávajúcej pandémií COVID-19 KISS oznámili 20. novembra 2020, že predvedú exkluzívnu silvestrovskú živú show v decembri 2020.  Show bola produkovaná spoločnosťou Landmarks Live In Concert, ktorú režíroval Daniel Catullo. Koncert s platbou za livestream bol súčasťou pamiatky Live Series a bol natočený s viac ako päťdesiatimi 4K kamerami s 360-stupňovým pohľadom na 250-metrové pódium na Kráľovskej pláži v Atlantis The Palm, Dubaj. Vystúpenie prekonalo dva rekordy v Guinessovej knihe rekordov: jeden za najvyššiu projekciu plameňa na hudobnom koncerte a druhý za najviac plameňových projekcií spustených súčasne na hudobnom koncerte.
KISS priniesli najväčšiu zároveň najsmutnejšiu koncertnú udalosť a rekordnú pyrotechnickú show roka, čo opäť dokazuje, že KISS nikdy nerobia nič malé.
Bohužiaľ pamätný balíček sľubovaný agentúrou Landmarks Live In Concert sa ani po 3 rokoch nedostal k fanúšikom
 
21. april 2021: KISS Biopic ‘Shout It Out Loud’
www.deadline.com priniesli správu o pripravovanej spolupráci Simmons / Stanley s Netflix na životopisnom filme KISS s názvom "Shout it Out Loud", ktorý má byť hotový v roku 2024. Film bude  zameraný na začiatky a formovanie kapely.

27. jún 2021:
KISS "Biography"
KISS 11. júna vystúpili na filmovom festivale Tribeca Film Festival, ktorý sa konal v Battery Park New York City. Počas dvoch večerov v nedeľu 27. júna a pondelok 28. júna je na A&E odvysielaný dvojhodinový špeciál o kapele KISS "Biography: KISStory" v ktorom účinkujú Tom Morello, Dave Grohl, Gene Simmons, Paul Stanley. Režia - D.J. Viola

26. August 2021: Paul Stanley pozitívne testy na COVID-19
Paul Stanley bol pozitívne testovaný na COVID-19 a to je dôvod že
KISS neodohrajú plánovaný koncert v Pensylvánii!
Zdroje blízke Paulovi hovoria pre TMZ ... spevák skupiny KISS je plne očkovaný a napriek pozitívnym testom sa cíti v poriadku. Kapela napriek tomu musela zrušiť koncert v The Pavilion at Star Lake v Burgettstown, PA.

31. august 2021: Gene Simmons - pozitívny test na COVID-19
Gene Simmons je ďalším členom skupiny
KISS, ktorý prišiel s ochorením COVID-19- tak obaja frontmani s vírusom sú nútený posunúť niekoľko nadchádzajúcich termínov turné.
KISS oznámili, že posunú svoje ďalšie 4 dátumy turné ... boli to predstavenia naplánované na 1., 2., 4. a 5. septembra v Michigane, Ohiu, Illinois a Wisconsine. Skupina a štáb zostanú doma v karanténe a izolujú sa nasledujúcich 10 dní. Kapela na svojom webe tiež uviedla, že "lekári uviedli, že turné by malo byť obnovené 9. septembra v amfiteátri FivePoint v Irvine v Kalifornii".
 
Máj 2022: Creatures Fest. Neshville, Tenesee 2022
Pôvodní členovia
KISS Ace Frehley a Peter Criss sa cez víkend (27 – 29.máj) opäť zišli na pódiu na Creatures Fest v hoteli Sonesta Nashville Airport v Nashville. Dvaja legendárni rockeri predviedli počas Frehleyho setu dve ranné klasiky skupiny KISS , "Hard Luck Woman" a "Strange Ways".
Na feste sa objavili aj ďalší Ex gitaristi KISS - Vinnie Vincent a Bruce Kulick, ktorý svojím programom spestrili akciu.
 
1. jún 2022 pokračuje End of The Road Tour
Kapela po karanténe pokračuje vo svojom prerušenom turné a štartuje európsku časť. Turné sa začne 1. júna 2022 v nemeckom Dortmunde vo Westfalenhalle!
26. júna hrajú vo Viedni, kde vo Wiener Stadthalle odohrajú svoj posledný koncert v Rakúsku
13. júla hrajú v O2 Arena v Prahe.
Európska časť turné končí v holandskom Amsterdame 21. júla 2022 v Ziggo Dome. Kapela sa presúva k protinožcom, kde v Melbourne odohrajú 3 koncerty po sebe 20/22/23 augusta v Rod Laver Arena.
Uzatvárajú austrálsku cestu 10. septembra 2022 na Cbus Super Stadium v austrálskej provincií Queensland na pobrežnom meste Gold Coast.  Kapela potom hrá 3 koncert v USA West Palm Beach (21.sep.)  Louisville (24.sep.) Sacramento (7.okt.)
24. 10. 2022 – 3. 11. 2022 sa plavia s fanúšikmi na plavbe s
KISS "The KISS Kruise 2022".
S Japonskom sa rozlúčia 30. novembra v Tokyo Dome a rok 2022 ukončia v Mexiku 4. decembra vo Foro Pegaso.
 
12. apríl 2023: The Last Tour Ever End Of The Road The 50 Anniversary
Pokračuje turné s podtitulom k 50 výročiu v brazilskom Manaus v Arena da Amazônia.
Opäť kapela vraj už naposledy ide do Európy a UK kde začína v anglickom Birminghame 5. júna 2023. V Prahe hrajú naposledy 10. júna v O2 Arena, kde Gene dotiahne svoju sódu, ktorej promo a predaj začína v Poľsku, Krakowe 20.júna v klube Gwarek deň po koncerte v Tauron Arena.
 
15.júl 2023: Posledný európsky koncert
Európsku časť posledného turné vôbec
KISS ukončia v meste Tønsberg v Nórsku v Kaldnes Vest 15.júla 2023. Mimo plán odohrajú na poslednú chvíľu zaradené dva koncerty (12/13.júl) v prekrásnom prostredí – Dalhalla v prírodnom divadle pod holým nebom, ktoré sa nachádza v bývalom vápencovom lome a používa sa ako letné koncertné miesto v meste Rättvik vo Švédsku.
 
1. september 2023: Ide sa do finále!
V Crandon International Raceway v meste Crandon, Wisconsin, USA 1. septembra 2023 otvárajú úplne poslednú časť svojho ťaženia ktorou uzatvárajú svoju koncertnú kapitolu dvoma koncertmi v New Yorku v meste tam kde to celé začalo.
V Madison Square Garden majú v pláne odohrať 1 a 2 decembra 2023 úplne posledné dva koncerty vôbec!
+00 421 903 258489
ace.ivanko@kissarmy.sk
Created with WebSite X5
KISS ARMY SLOVAKIA
An official Slovakian fan club of the KISS group.
Návrat na obsah