★ KISS ARMY SLOVAKIA ★

Prejsť na obsah
príbeh slovenského fanklubu
Keď niesi tak trochu blázon, nedrieme v tebe duch hrdiny komixov a nemáš rád Rock - choď preč odtialto!
KISS ARMY SLOVAKIA STORY
Slovenský fanklub skupiny KISS bol založený v roku 1990 v Banskej Bystrici Tomášom Geistom, ktorý neskôr spolupracoval s ľuďmi ako Igor Purdek a Martin Dlouholucký.  Fanklub bol priamo napojený na "KISS ARMY INTERNATIONAL", ktorému šéfoval Nicola Ciccarone. Ako jediný Východoeurópsky fanklub v rámci KISS ARMY INTERNATIONAL bol slovenský fanklub registrovaný a publikovaný v mesačníku "STRIKE“ ktorý vydávala "KISS ARMY INTERNATIONAL".
 
Fanklub združoval fanúšikov nielen zo Slovenska ale aj okolitých krajín ako z Čiech a Maďarska. Fanklub sprostredkovával v tej dobe nedostupné video materiály a rôzny KISS merchandise. Konali sa rôzne stretnutia fanúšikov, ktorých sa zúčastnili KISS prominenti ako Dan Starr - oficiálný fotograf a reportér "KISS ARMY INTERNATIONAL," ktorý úzko spolupracoval s kapelou KISS koncom 70-ich rokov, navštívil Slovensko hneď dva krát. Taktiež hosťom bol Gerhard Wimmer z "KISS ARMY AUSTRIA". ktorý sa stal neskôr zástupca Nicolu Ciccaroneho pre Západoeurópsku odnož "KISS ARMY INTERNATIONAL". Fanklub naplno fungoval do roku 1997.
 
Po rokoch čakania na skupinu KISS ktorá po páde komunizmu dostala možnosť odohrať koncerty v rámci Reunion Tour aj pre fanúšikov vo východnom bloku po čom nastalo obdobie ticha a hlad po materiáloch KISS ustal. Ortodoxní fanúšikovia sa dostali do bodu, kedy sa im splnil sen - vidieť skupinu na vlastné oči, vekovo zostarli, založili si rodiny a venovali sa vlastným životným príbehom, čo bolo cítiť aj vo fanklube.
 
Bojovať s útlmom začal Igor Purdek, ktorý sa postavil do čela fanklubu, ale napriek veľkej snahe fanklub prežíva len s pár oddanými KISS fanúšikmi. V takomto stave preberá vedenie fanklubu Marcel Čižmár, ktorý začína vydávať KISS magazín KISSER, ktorý sám navrhuje zostavuje a aj distribuuje.
 
V roku 2003 sa kormidla ujíma Robert "ACE“ Ivanko z Bratislavy, ktorý sa o fanklub úspešne stará dodnes. Zriaďuje a vytvára web stránku www.kissarmy.sk Usporiadava spoločné stretnutia fanúšikov, zájazdy na koncerty a iné aktivity spojené s podporovaním kapely KISS v úzkej spolupráci s Pavlom Hromadom z Brna, CZ.
"Keď nás nenávidíš OK, potom, prosím, ale zaujato! Keď nás miluješ dobre, tak ale tiež oddane.
Ale ak stojíš niekde uprostred - choď domov."
                                                 PAUL STANLEY      
privacy
Robert Ivanko Copyright © 2005 – 2023 KISS ARMY SLOVAKIA, All Rights Reserved
+00 421 903 258489
ace.ivanko@kissarmy.sk
Created with WebSite X5
KISS ARMY SLOVAKIA
An official Slovakian fan club of the KISS group.
Návrat na obsah